hydrolat do cery naczynkowej

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie użytkowane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi cerę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie delikatne, można je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak i o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.